Сучасні ґаджети. Користь чи шкода?

. Опубликовано в Статьи партнеров

Сучасні ґаджети. Користь чи шкода?

oxford book

Сучасних малюків вже дуже важко здивувати новими ґаджетами. Все менше часу вони приділяють спілкуванню з однолітками, і все більше проводять за комп’ютерами і планшетами. Деякі мами дуже радіють, що з’явилася така іграшка, яка може замінити в домі няньку. Поки батьки пораються по господарству, варять обід, прибирають чи перуть білизну, малюк спокійно бавиться з планшетом. Він може годинами сидіти в одному положенні, водити пальчиком по екрану, дивитися мультики, грати в ігри. Мама може, навіть, заснути, і, прокидаючись, застати ту ж саму картинку. Та чи правильно протиставляти живому спілкуванню, або читанню корисної літератури, наприклад, видавництва oxford book, новомодні ґаджети?

Британські вчені зробили висновки, що у дітей, які дуже часто користуються планшетами, значно погіршується фізичний розвиток, а також успішність у школі. Часто малюки не можуть зробити елементарних речей і виконати прості завдання. Навіть спроба побудувати задану фігуру з кубиків викликає у дітей труднощі. Замість того, щоб розширювати свій кругозір, вивчати англійську мову з macmillan book, грати з однолітками в спортивні ігри, діти цілими днями сидять нерухомо в приміщенні і грають в ігри. Все частіше від експертів лунають поради – скоротити до мінімуму спілкування з представниками сучасних технологій.

До яких наслідків може призвести дитину користування планшетом

  • Порушується загальний розвиток. Оскільки до 12 років йде активний розвиток дитини, в цей період потрібно максимально обмежити її сидіння за планшетом. Малюк повинен вести активний спосіб життя.
  • Порушується сон. Якщо малюк сидить біля екрану більше двох годин, в його організмі знижується вироблення мелатоніну. Це призводить до неспокійного сну. Та й часу на засинання потрібно набагато більше, ніж в звичайній обстановці.
  • Ріст мозку знижується. Мозок людини росте до 21 року. До двох років цей процес відбувається дуже швидко. Потім інтенсивність росту трохи зменшується. При сидінні за ґаджетами розвиток мозку сповільнюється. Це відбувається тому, що зменшується вплив на нього подразників зовнішнього середовища. Як результат – затримка загального розвитку і мовних навичок, відставання в навчанні.
  • Необґрунтована агресія. Дитина «зривається» з приводу різних дрібниць, кричить, не може контролювати свій стан.
  • Залежність. Малюки привикають до сучасних ґаджетів так, що не можуть вже без них обійтися ні дня.
  • Захворювання психіки. Сидіння за планшетом часто може стати причиною психічних розладів, депресії, тривоги, замкнутості.
  • Порушення в роботі нервової системи. Електромагнітне випромінювання впливає на зниження інтелекту, концентрацію уваги.
  • Відсутність спілкування. В житті, поза комп’ютером, дитина втрачає здатність вербального спілкування з однолітками та дорослими.
  • Порушення фізичного розвитку. Відсутність активних ігор та занять спортом сповільнює фізичний розвиток малюка й призводить до частих хвороб.

Використання сучасних ґаджетів є дуже корисним, якщо це робити з розумом. Тому головне батькам правильно знайти «золоту середину». І тоді планшет стане для дитини гарним помічником, а не навпаки.