5 способів підвищити результативність і захопливість занять фітнесом

. Опубликовано в Красота и здоровье

5 способів підвищити результативність і захопливість занять фітнесом

Досягти відчутних результатів в заняттях фітнесом, а також іншими видами фізичної активності можна лише за умови регулярних і інтенсивних тренувань.

Незважаючи на всю користь і необхідність занять спортом, часто вони відрізняються циклічністю і монотонністю, через що тренування приносить все менше задоволення, стає нудною і рутинної, а її інтенсивність з кожним разом зменшується.

Таким чином, через певний час, раніше довгоочікувані заняття, викликають стійку відразу або в кращому випадку перетворюються в обтяжливу повинність.

Це шкодить як загальній фізичній формі, так емоційному настрою. Особливо складно переносити такий «застій» при наявності надлишкової ваги або «проблемних» місць на тілі.

Якщо день у день, дивлячись на себе в дзеркало, ти не помічаєш абсолютно ніякого прогресу від занять фітнесом, і тобі все складніше стає змусити себе зібрати спортивну сумку і відправитися на тренування, спробуй скористатися нашими порадами і тоді заняття знову знайдуть свою первісну привабливість і простимулюють тебе на нові досягнення.

Знайди собі постійного партнера для тренувань або запишись в групу

Ніщо так не стимулює і не надихає, як колективні заняття. Це стосується практично будь-якого виду діяльності. Оскільки людина - істота соціальна, саме в колективі швидше за все і найбільш повно розкриваються всі його задатки і можливості.

Підбурювана своїм партнером або тренером, а також дивлячись на успіхи і старанність своїх «сусідок», ти напевно перестанеш лінуватися і жаліти себе. У тебе з'явиться дух змагальності і спортивний азарт.

Постійно змагаючись зі своєю подругою або дівчатками з групи, ти змушена будеш тримати високий темп і інтенсивність тренувань. Крім того, партнери завжди підбадьорити і змусять тебе зробити вправу «під зав'язку», піти на тренування в негоду або поставити собі нову, перш недосяжну мету і домогтися її.

Дотримуйся чіткого графіка тренування, не відпочивай і не ухиляйся від вправ

Багато людей проводять в спортивному залі мало не пів дня, спілкуючись, розмовляючи по телефону або розслабляючись в спортивному барі або сауні. При цьому, вони дивують всіх оточуючих своїм постійним перебуванням в залі, при повній відсутності видимих результатів.

Запам'ятай, правильна кардиотренировка - це короткий, але насичений навантаженнями і інтенсивною роботою відрізок часу. Ти повинна дотримуватися високого ритму фізичної активності всі 20-30-40 хвилин заняття. Не базікати по телефону або безцільно блукати по залу. Тренування повинні бути «вибухом» енергійності і цілеспрямованості. Строго стеж за часом відпочинку і не дозволяй собі «остигати».

Ніщо не повинно відволікати тебе від занять. Тільки повна концентрація на вправі і самовіддача здатні зрушити твої результати з мертвої точки.

Таким чином, інтенсивне, але нетривале тренування приносить значно більше користі, ніж багатогодинне «просиджування штанів» в спортивному залі.

Займайся по вивіренній програмі, регулярно переглядаючи і корегуючи її

Дуже часто, відвідуючи спортивний зал, ми дотримуємося найбільш загальної і універсальної програми тренувань, яка складається з великої кількості вправ на всі групи м'язів поспіль. Як правило, така програма вивішується на стенді біля входу в зал або бездумно видається всім бажаючим «черговим» тренером.

Це не те, що тобі треба.

Якщо у тебе вже є досвід відвідування занять, ти напевно знаєш свої сильні і слабкі сторони, найбільш ефективні і корисні методики і вправи.

Монотонний перехід від одного снаряда до іншого і 10-хвилинне «мляве» заняття на всьому підряд не дає можливості твому тілу включитися в роботу по-справжньому. Такий вид фізичної активності - краще, ніж нічого, але не більше того, стверджує Сподін Ігор Юрійович.

Це - заняття для галочки, які не розраховані на прогрес, а лише сприяють частковій підтримці існуючої фізичної форми.

Професійно розроблена програма, як правило, є індивідуальною і унікальною, тобто призначена саме для тебе. Вона враховує всі твої «проблемні» місця і фізіологічні особливості і складається, дивлячись на «живу» людини.

Будь-які вправи з часом втрачають значну частку своєї ефективності, оскільки м'язи адаптуються до звичного навантаження і перестають адекватно реагувати на опрацювання.

Тому регулярно - раз в 1-2 місяці слід міняти набір вправ, за винятком основних і базових вправ. Зміна кута нахилу, амплітуди або способу виконання тієї чи іншої вправи здатні підтримувати тонус м'язів на колишньому високому рівні.

Зроби тренування вузькоспеціалізованими

Якщо ти звикла за одне заняття обходити всі спортивні снаряди і тренажери в залі - в один прекрасний момент ти підійдеш до межі, за якою твій прогрес зупиниться. Ти, як і раніше, будеш сумлінно виконувати всі вправи, але це не буде відображатися на твоїй фігурі або вазі.

В такому випадку необхідно або підвищувати інтенсивність тренування, що досить складно як фізично так морально, або розбивати тренування таким чином, щоб концентруватися на певних групах м'язів або вправах.

Такий підхід не тільки дозволить приділити більше часу на відновлення задіяних на минулому тренуванні м'язів, але і дозволить збільшити разові навантаження на певну групу м'язів, сприяючи їх більш повному опрацюванню, а значить - якнайшвидшому прогресу.

Займайтеся з індивідуальним тренером

Сьогодні практично в будь-якому спортивному залі є послуга занять з особистим тренером. Більш того, вона досить доступна і є найрезультативнішим і привабливим способом занять.

Незважаючи на величезну кількість інформації в інтернеті та інших джерелах про види, способи та програми тренувань, їх різновиди і особливості, ні одна вправа, навіть найпростіша і ефективна не дасть бажаного результату, якщо не буде виконана з бездоганною технікою.

Уважно стежити за технікою виконання вправ і виправляти помилки - основне завдання особистого тренера. Саме він здатний скласти індивідуальну програму тренувань і об'єктивно стежити за твоїм прогресом. Саме він бачить твої справжні фізичні ресурси, не дозволяє «халтурити» та жаліти себе.

Заняття з тренером також значно скорочують термін досягнення запланованих результатів: під наглядом захопленого своєю роботою професіонала, ти будеш зважати на результати своєї працьовитості і старанності буквально після кожного тренування.

Вже за короткий час ти станеш володаркою ідеально стрункого і підтягнутого тіла, а такі результати, в свою чергу, напевно повернуть тобі колишнє бажання і інтерес займатися улюбленим видом фітнесу або іншою фізичною активністю.